Koleksiyon: Yenilik

Tasarım eğitimi alan herkes hayatında mutlaka bir kez de olsa şunu düşünmek zorunda kalmıştır; “Tasarım ve sanat arasındaki fark nedir?” Bir sanat eseri, bir ürünü incelediğiniz gibi incelenebilir mi? Sanata bakış açım bu sorular üzerinden gelişti. Malzeme ve renk seçimleri, kompozisyonu ve ne kadar bir sanat terimi olmasa da “fonksiyonu” öncelikle baktığım, anlamaya çalıştığım kararlar. Fonksiyon bir sanat eserinin bence en önemli kısmı; neden yapıldığı ve ne işe yaradığı, izleyicisine ne hissettirdiğinde saklı.

Bütün bunları göz önünde bulundurarak, yeni yılın karşıma çıkarmasını istediğim heyecanı bana hissettiren eserleri bir araya getirdim. Hepimizin hayatında yeni kapıların açılacağı ve yollarımızın mutlu yerlere çıkacağı bir yıl olması dileğiyle…

________


________


________


________


________


________


________

________


Liana Kuyumcuyan Kimdir?

1994 yılında İstanbul’da doğan Liana Kuyumcuyan, 2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. 2. ve 3. İstanbul Tasarım Bienalleri’nin katılımcılarından olan Liana Kuyumcuyan'ın İMMİB Endüstri Ürünleri Tasarımı yarışmasından ödülü bulunuyor.

Eğitim süresince çeşitli zanaat atölyelerinde çıraklık yapan Liana Kuyumcuyan, şu anda Art Unlimited ve Design Unlimited dergilerinde yazarlık ve editör asistanlığı yapmaktadır.

________